Filmový dokument - Směr Velehrad 2012

Filmový dokument - Směr Velehrad 2012
Samotnou pouť na Velehrad není snad ani nutné představovat. My jsme se však rozhodli ukázat ji v jiném úhlu pohledu. Přímo z první ruky. Pouť obecně s sebou nese různé prvky, které je mnohdy těžké správně pojmenovat nebo někomu přiblížit. Možná právě proto jsme se pokusili o zpracování dokumentu, který by myšlení poutníků zobrazil a poskytl tak jedinečnou možnost k přiblížení putování i lidem, kteří se na žádnou pouť dosud nedostali.
Film můžete zhlédnout v blízké době na TV Noe:
Čtvrtek 4.7. (15:30)
Směr Velehrad 2012
Neděle 7.7. (18:20)
Směr Velehrad 2012
Pondělí 8.7. (08:35)
Směr Velehrad 2012
Pátek 12.7. (00:45)
Směr Velehrad 2012
Sobota 13.7. (20:45)
Směr Velehrad 2012

Dokument vznikl v režii a kamerou Pavla Maška, který společně s Pavlem Voříškem spolupracuje na dalších podobných projektech. Jedním z nich je i cyklo-pouť a především dokument z ní Cesta k písmu.
Podobné filmové projekty jsou významným médiem k přiblížení myšlenek, které se jinak těžko předávají do společnosti. Vzniká jich však minimum, ale s pomocí každého z Vás jich může vzniknout spousta.
A jaké jsou možnosti podpory?
- Jednoznačně můžete začít modlitbou, ta pomůže nejvíce.
- Další možností je šíření našeho filmu a informací o nás mezi co největší množství lidí, protože pokud jej nikdo neuvidí, tak ztrácí smysl na podobných projektech dělat.
- Samozřejmě se nesmí zapomínat na finanční podporu. Tento dokument má hodnotu desítek tisíc, nemalou část jsme platili sami. Chystaný projekt Cesta k písmu se pohybuje v řádu statisíců. Není to ovšem nic v porovnání běžné filmařiny. Průměrný rozpočet celovečerního českého filmu je 30mil. korun a zahraniční produkci raději nezmiňuji. Ale i při tomto rozpočtu je každá koruna dobrá, takže přijímáme i podporu drobnou. Později budou k dispozici různé formy podpory.
- V neposlední řadě je důležitá zpětná vazba. Pokud se vám něco líbí nebo ne, dejte nám, prosím, vědět. Pokud chcete podobné filmy vidět častěji, nebojte se psát a volat do televizí a jiných médií.
Podpořte nás i v našem projektu “Cesta k písmu”. Více informací naleznete na www.cm2013.cz nebo na našem Facebooku: www.facebook.com/CestaKPismu